2021. október 30., szombat

2021.10.17. Kevesda Szilvia misszionárius szolgálata


YouTube: megnyitás
Hang: megnyitás

 

A felvidékről származó, református gyülekezetben felnővő testvérnő Észak-Németországban kezdett bibliaiskolába járni. Az itt szerzett tapasztalatok birtokában indult Malawiba külmisszióba 2017-ben, ahová a Magyarországi Református Egyház bocsátotta ki a Liebenzelli Misszió segítségével.

Afrikában az állam nem támogatja az árvákat, őket a keresztények karolják fel. Isten elhívása Szilvia számára az árvák felé való szolgálat – az igének engedelmeskedve: „Tiszta és szeplőtlen kegyesség az Isten és Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és az özvegyeket…”  (Jakab 1,27)

A misszió célja, hogy a gyermekek reményteljes jövőhöz jussanak azáltal, hogy megismerik az Urat mint személyes Megváltójukat. Emellett támogatják tanulmányaikat, ruházkodásukat, egészségügyi ellátásukat és mindennapi étkeztetésüket is. A foglalkozások során lehetőség van felzárkóztatásra, korrepetálásra és szakmai képzésre egyaránt.

A misszió fontosnak tartja, hogy helyi tanítókat is képezzen, hisz az aratnivaló sok, de a munkás kevés” (Máté 9,37).

2021.10.10. Vizy Antal – Egy test, de sok tagja van

Mert ahogyan a test egy, bár sok tagja van, de a test valamennyi tagja, noha sokan vannak, mégis egy test, ugyanúgy a Krisztus is. Hiszen egy Lélek által mi is mindnyájan egy testté kereszteltettünk, akár zsidók, akár görögök, akár rabszolgák, akár szabadok, és mindnyájan egy Lélekkel itattattunk meg. Mert a test sem egy tagból áll, hanem sokból. Ha ezt mondaná a láb: „Mivel nem vagyok kéz, nem vagyok a test része”, vajon azért nem a test része-e? És ha ezt mondaná a fül: „Mivel nem vagyok szem, nem vagyok a test része”, vajon azért nem a test része-e? Ha a test csupa szem, hol lenne a hallás? Ha az egész test hallás, hol lenne a szaglás? Márpedig Isten rendezte el a tagokat a testben, egyenként mindegyiket, ahogyan akarta. Ha pedig valamennyi egy tag volna, hol volna a test? Így bár sok tagja van, mégis egy a test. Nem mondhatja a szem a kéznek: „Nincs rád szükségem”, vagy a fej a lábaknak: „Nincs rátok szükségem!” Ellenkezőleg: a test gyengébbnek látszó tagjai nagyon is szükségesek, és amelyeket a test kevésbé nemes tagjainak tartunk, azokat nagyobb tisztességgel vesszük körül, és amelyek ékesség nélküliek, azok nagyobb megbecsülésben részesülnek: a becseseknek azonban nincs erre szükségük. Isten szerkesztette így a testet egybe: az alacsonyabb rendűnek nagyobb tisztességet adva, hogy ne legyen meghasonlás a testben, hanem kölcsönösen gondoskodjanak egymásról a tagok. És így ha szenved az egyik tag, vele együtt szenved valamennyi, ha dicsőségben részesül az egyik tag, vele együtt örül valamennyi. Ti pedig Krisztus teste vagytok, és egyenként annak tagjai.
1Kor 12,12–27

 


YouTube: megnyitás
Hang: megnyitás

 

A korinthusi gyülekezetben széthúzás volt, egyesek magasabb rendűnek tartottak bizonyos ajándékokat, szolgálati területeket.

A gyülekezetet a testhez hasonlítja Pál. Nagyon érzékletes a kép: vannak látható és nem látható testrészek, melyek mindegyike fontos, sőt sokszor a kívülről nem láthatók azok, amelyek nélkül nem élhetne a test. Míg a test éltetője a vér, mely minden taggal kapcsolatban van – a gyülekezet éltető ereje a Szentlélek, mely szintén láthatatlan.

Ha a létfontosságú testrészek, szervek nem részesülnek kellő figyelemben, netán a láthatókra (például az izmokra) túl nagy hangsúlyt fektetünk a többi rovására, akkor a test megbetegszik, deformálódik. A gyülekezet is csak akkor képes az egészséges működésre, ha odafigyel minden tagjára - a kevésbé látványos feladatokat végzőkre is - és egységben, közösségként tölti be a küldetését.